Hakkımızda

Hakkımızda

Sizlerin endustri partneriniz olarak çalışma hayatına başlamış, ESP – Ergosafe Partner, ergonomi ve güvenlik alanlarında fabrika, lojistik, depo ve saha uygulamaları için ihtiyaç duyulan sistemlerin tedariğini sağlayan güvenlik ve ergonomi standartlarını en üst seviyeye ulaştırmayı kendine hedef ve amaç edinmiş bir teknoloji firmasıdır.


Bayisi olduğumuz ürünler fabrika, depo veya saha uygulamalarınızdaki ihtiyaçlarınıza tam ve eksiksiz olarak cevap verecek özelliklerde dizan edilmiş ürünlerdir. Bunlar; Led, Lazer Uyarı ve Yönlendirme Işıkları, Yüksek Hassasiyetli Çarpışma Önleme ve Güvenlik Uyarı ve SafeZone Forklift Kaza – Çarpışma Önleme Sistemleridir.

Ürünlerimiz uygulama alanına göre 4 kategoride konumlandırılmıştır;

 1. Çalışma Alanı Güvenlik Sistemleri
 2. Gerçek zamanlı “Yalnız Çalışan – Lone Worker” Personel Takip ve Devriye Takip Sistemi
 3. Esnek Bariyer Sistemleri
 4. Ergonomik Çalışma Destek Sistemleri ve Sensör Tabanlı Ergonomi Analiz Yazılımları
 A- Çalışma Alanı Güvenlik Sistemleri :
Araç, ekipman ve yaya güvenliğini arttırmak için sunduğumuz ürünlerimiz ile sürücülere, yayalara ve araçlara daha iyi bir bakış açısı kazandırarak, yaklaşmakta olan tehlikeler hakkında sesli ve görsel uyarılar ile tehlikeleri minimize etmekte ve uygulama verimliliklerini üst seviyeye çikartmaktayız.
 
Ürünlerimiz ;  

 
1) Güvenlik, Takip ve Analiz Sistemleri
 • a.Safezone – Forklift-Çalışan Kaza Uyarı Sistemi
 • b.ISG - Personel Takip ve Güvenlik Sistemi
 • c.RTLS - Kişi/Ekipman Konum Belirleme ve Üretim Takip Sistemi
 • d.OTX - Ortam (Sıcaklık, Gaz, Işık ve Nem gibi) Ölçümü ve Sayaç Parametre (Elektrik, Su, Doğalgaz ve Kantar ölçüm değerleri) Veri Aktarımı – Enerji Verimliliği Takip ve Analiz Sistemi
 
2) Rampa Araç Yanaşma Güvenlik Sistemi
3) ZoneSafe (SafeZone) – Alan Güvenlik Sistemi (Kör nokta – Kavşak noktası araç ve yaya algılama, trafik yönetim sistemi)
4) Kör Nokta Çarpışma Algılama Sistemi
5) Sanal Logo Projektörü
6) Sanal Zemin Çizgi Lazeri
7) Sanal Yaya Yolu Lazeri
8) Forklift Pozisyonlama Laseri
9) Forklift ve Yaya ikaz işaret Lambası
10) Wireless Çatal Kamera
11) Forklift Hız Sınırlama ve Kartlı Çalıştırma Sistemi
12) Tavan Vinci Konum İkaz Işığı
13) Forklift ve Güvenlik Işıkları

B- Gerçek zamanlı “Yalnız Çalışan – Lone Worker” ISG Sistemi
Yalnız çalışan ve güvenlik personellerinizin takibi ve acil durumlarda güvenliğini sağlayabilmeniz için geliştirilmiş bir uygulamadır.

Sistemin Özellikleri ;
 1. Konum Takip (Geolocation)
 2. ManDown – düşme , hareketsizlik ve pozisyon sensörleri
 3. SOS – Acil Durum Butonu
 4. Gelimiş Raporlama Fonksyonu
 5. Performans Takibi
 
C) Esnek Bariyer Sistemleri (A-SAFE) :
Temsilcisi olduğumuz A-Safe firması, 1980’lerden günümüze gelen polimer extrüzyon alanındaki yüksek tecrübesi sayesinde, güvenlik ihtiyaçlarına üst standartlarda çözümler sunma konusunda “Polimer Bazlı Esnek Bariyer Sistemleri”’nin buluş sahibi ve sektörün lider üreticisidir.

 
D) Ergonomik Çalışan Destek Sistemleri  (SuitX – Industrial
Exoskeletons) :

 
 • SuitX
SuitX ürünleri tüketicilerin sorunlarını etkili bir şekilde çözmek için endüstrinin hemen hemen her alanında rahatça kullanılabilmesi için tasarlanmıştır. SuitX endüstriyel dış iskelet sistemleri otomotivden - inşaata ve lojistik sektörüne kadar montaj, taşıma ve boşaltma operasyonlarında rahatlıkla kullanılabilmektedir. 
 
 1. backX,
 2. shoulderX
 3. legX
 
 • Ottobock
Yüzyılı aşkın süredir biyomekanik ve orthopedik ürünler üreten Ottobock, 2012 yılından itibaren lojistik, üretim ve bakım faaliyetleri vb. çalışma ortamlarını daha ergonomik hale getirmek için yenilikçi çözümler üretmektedir. Bu kapsamda üretilen dış iskeletler kas ve eklem noktalarına çok daha az yük binmesini sağlayarak, dokuların rahatlamasına, çalışma ortamının daha elverişli hale gelmesine yardımcı olmaktadır.
 
 1. Paexo Shoulder
 2. Paexo Back
 3. Paexo Neck
 4. Paexo Thumb
 5. Paexo Wrist
 
E) ViveLab Sensör Tabanlı Ergonomi Analizleri

Çalışanlar için doğru çalışma ortamının ve prosesin tasarlanması, sürdürülebilir ve devamlı bir iş güvenliği için en önemli sorundur. Eğer çalışma faaliyetleri ve yöntemi iyi planlanırsa ve olması gereken sınırlamalar dahilinde tutulabilirse, bu faaliyetler çalışanların meslek hastalıklarına neden olacak davranışlarda bulunmasını engeller ve verimli çalışma süresini arttırır.

İşte bu noktada ViveLab Sensör Tabanlı Ergonomi Analizi sağlayan yazılım 7 farklı yöntemle (RULA, OWAS, NASA, ISO11226, EN1005-4, Spaghetti Diagram ve Ulaşılabilirlik Testleri), İş Sağlığı ve Güvenliği ve Mühendislik konularında doğru çalışma koşullarının ve proseslerin tasarlanmasında bizlere yardımcı olmaktadır. Geleneksel, hesaplamaya dayalı yöntemin yerine kesin, nokta atışı risk değerleri, ergonomik ölçüm ve analizlerin yapılmasını sağlamaktadır.Araçların içinde ve etrafındaki güvenliği arttırmak için sunuduğumuz ürünlerimiz ile sürücülere ve araçlara daha iyi bir bakış açısı kazandırarak, yaklaşmakta olan tehlikeler hakkında sesli / görsel uyarılar ile yayalara, araçlara, yüklere ve binalara zarar verme olasılığını minimize etmekte ve uygulama verimliliklerimizi üst seviyeye çikartmaktayız.

 

Endustriyet partneriniz, Ergosafe Partner olarak amacımız; İş yerlerimizde çalışan sağlığı ve ekipman güvenliği için GÜVENLİ İŞYERİ, GÜVENLİ ÇALIŞANLAR ve MUTLU AİLELER hedeflerine müşterilerimizi ulaştıracak kesin çözümler üretebilmektir.

Yükleniyor...